NA ANTENIE: Na zdrowie
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
 

Dziś koronacja Obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach

Publikacja: 09.09.2023 g.09:07  Aktualizacja: 09.09.2023 g.13:44 Jacek Butlewski
Leszno
Legat papieski kardynał Dominik Duka będzie przewodniczył dzisiejszej koronacji Obrazu Matki Bożej w Smolicach (na południu Wielkopolski). Na miejsce uda się kilka tysięcy pielgrzymów. Udział w koncelebracji mogą wziąć wszyscy kapłani, którzy przybędą na miejsce.
smolice koronacja obrazu - Archidiecezja Poznańska
Fot. (Archidiecezja Poznańska)

Na koronację obrazu zgodę wydał papież - mówi rzecznik parafii Dorota Krajewska.

Na placu koronacyjnym, który znajduje się przed kościołem zostanie ustawiony ołtarz. Obraz Matki Bożej zostanie wyniesiony z kościoła. O 9:00 obraz procesyjnie przejedzie przez całą wieś. Procesji będzie przewodniczył biskup Jan Glapiak. Tuż przed 11:00 zostanie wniesiony na ołtarz, odbędzie się nowennę do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, a o 11:00 rozpocznie się uroczysta msza św.

- mówi Dorota Krajewska.

Wierni z Poznania pojechali rano na koronację specjalnym darmowym pociągiem. Po godzinie 7 ze stacji Poznań Główny zabrał ich pociąg Kolei Wielkopolskich.

Skład dojechał do Kobylina, a do samych Smolic pielgrzymów zabrały autobusy. Każdy wierny jedzie na uroczystości z innego powodu.

- Pochodzę z parafii Pogorzela, która jest prawie sąsiednia do Smolic, poza tym jestem czcicielem Matki Boskiej i uznałem, że powinienem tam być.

- Bo byliśmy już na odsłonięciu pomnika w Smolicach w maju. Tam było spotkanie z rodzicami tych dzieci, które po urodzeniu do iluś lat zmarły, a rodzice stracili te swoje dzieci.

- Wiadomo, emeryci już wszyscy są schorowani, a zdrowie może nam tylko wybłagać Matka Boska przez swojego syna Boga Ojca i dlatego jedziemy tam prosić ją o pomoc, żebyśmy mogli jeszcze wnukom pomagać

- mówili wierni. 

Mieszkańcy regionu będą mogli wrócić do domów tym samym pociągiem. Dwa składy odjadą z Kobylina o godzinie 15 i 15:17.

https://radiopoznan.fm/n/RHacwN
KOMENTARZE 0